20090815

INSTRUKTORZY

TANIEC BRZUCHA



Monika Marchel - DONYA - ceniona instruktorka i tancerka, jedna z prekursorek tańca orientalnego w Polsce. Ponadto pedagog, gerontolog i terapeuta. Jej zajęcia to połączenie radosnej atmosfery, pełnej orientalnych i tanecznych anegdot z rzetelną wiedzą i przemyślanym programem, opartym o kilkunastoletnie doświadczenie z tańcem brzucha. Wśród swoich największych Mistrzów wymienia takich jak: Reyhan, Djamila (Niemcy), B&H Cifuentes, Maral, Jillina, Amina, Dina, Raqia Hassan. Wciąż się kształci i zaraża swoją pasją kolejne dziewczyny.

_____________________________________________
Dalia - utalentowana tancerka i lubiana instruktorka. Wieloletnia solistka zespołu "Salam". Uczennica Moniki Marchel - Donyi, taneczne szlify zdobywała też u takich Mistrzów jak: Amina (Niemcy), Djamila (Niemcy), Amar Gamal & Bellyqueen, Khadejah & Mustapha, Khaled oraz wielu innych. Ma bardzo subtelny styl, który łączy świetną technikę z niezwykłą elegancją. Jako instruktorka - ze uśmiechem na twarzy wyciska z uczennic ostatnie poty.

_____________________________________________


Blancari - Założycielka Akademii Artystycznej BLANCARI. Z wykształcenia kulturoznawca, z pasji tancerka orientalna i chórzystka. Pierwsze kroki w tańcu orientalnym stawiała u węgierskiej tancerki Nikolett Katona. Następnie jej Mistrzynią stała się Donya – Monika Marchel. Uczestniczyła też w zajęciach u takich Mistrzów jak: Amina (Niemcy), Amar Gamal & Bellyqueen (USA), Isidora Bushkovski (USA), Khadejah & Mustapha (Tunezja/Niemcy), Tito Seif(Egipt). Prowadzi zajęcia regularne oraz indywidualne. Prowadzi też zajęcia w szkole tańca HARMONIA w Gnieźnie.

__________________________________________________________


TANIEC CYGAŃSKI


Anna Dębicka: tancerka, instruktor, choreograf. Przez jedenaście lat była solistką Cygańskiego Teatru Muzycznego TERNO, ponadto szkoliła się u solistek rosyjskich zespołów cygańskich. Ponad trzy lata – jako tancerka solowa – uczestniczyła w cyklu koncertów „Wieczór Cygański w Buffo” pod dyrekcją Janusza Józefowicza. Szkoli zarówno młodzież jak i dorosłych, prowadzi zespół tańca charakterystycznego. Jest współorganizatorem Festiwalu Dziecięcych Zespołów Romskich „Muzyka łagodzi obyczaje” organizowanego w jej rodzinnym mieście, gdzie przygotowuje program artystyczny, choreografie oraz prowadzi warsztaty taneczne.

Anna Dębicka specjalizuje się w typowym tańcu taborowym Cyganów polskich. Jest to forma przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego osoby spoza taboru nie mają możliwości nauki. Tańczony przede wszystkim solowo, w spontaniczny sposób improwizowany. Różnorodność i układ tańca cygańskiego uzależniony jest jedynie od nastroju i umiejętności tancerki oraz od tego, co chce wyrazić. Podczas tańca wykorzystuje długą, kolorową suknię, która wiruje w rytm muzyki tworząc cudowne obrazy.